Alex Piţurcă: „E bine că a venit tata. Se vede mâna lui“

0

Atacantul Universităţii Craiova, Alexandru Piţurcă, a revenit ca titular la echipa olteană după o lună de pauză, din cauza unei accidentări.

Piţi junior a jucat 78 de minute în victoria Ştiinţei la Braşov (3-0) şi spune că la echipă se vede mâna tatălui său.

A fost greu, mă aşteptam să fie aşa. Am întâlnit o echipă care nu cred că a mai pierdut până acum pe teren propriu şi cred că scorul reflectă realitatea din teren“, a spus Alex Piţurcă, la Digi Sport.

Prin prisma rezultatelor, da, e bine că a venit tata. Se vede mâna lui. Suntem peste adversari la toate capitolele. Dar nu venirea tatălui meu m-a titularizat, eu jucam şi înainte“, a mai spus fiul managerului general al Ştiinţei.

Atacantul oltean a marcat două goluri pentru Craiova în acest sezon, ambele în mandatul lui Ţicleanu.