Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

Copos: "Sunt vinovat că am fost un idiot care a investit zeci de milioane de euro în Rapid!"

22 februarie 2012, 16:11 |  Autor: Gigi Stancu | 

Cuvinte cheie: sport, rapid, copos, idiot, 20 de milioane, viata, distrusa,

Copos

Copos

 

A 38-a înfăţişare în Dosarul Transferurilor a ieşit în evidenţă faţă de toate celelalte prin circul făcut de Giovani Becali, dar şi prin faptul că procurorul a recomandat ca toţi cei implicaţi în acest caz să facă închisoare grea.

Printre aceştia se află şi patronul Rapidului, George Copos, care a afirmat că nu e vinovat de nimic, dar a recunoscut că acest caz îi poate distruge viaţa. În acest moment de răscruce, boss-ul de la Ana regretă că s-a implicat în fotbal.

"Am văzut astăzi aici cum se poate distruge viaţa unor oameni, printre care şi a mea. Eu, ca om de afaceri care plătesc un milion de euro la bugetul statului, nu sunt vinovat pentru nicio faptă incriminată de procuror. Sunt vinovat că am fost un idiot care a investit zeci de milioane de euro în Rapid, club care poate de mâine nici nu va mai exista, dar în rest nu sunt vinovat de nicio infracţiune", a spus Copos la finalul procesului, pentru Mediafax.


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ăsta e România! Suporterii trataţi cu dispreţ total înainte de eternul derby!

    Steaua - Dinamo (Joi, ora 21.45, Digi Sport 1) se va disputa ca casa închisă. Fanii care se vor ...

    Surpriză la Barcelona: Maldonado îi învinge pe Alonso și Raikkonen

    Regula ”o cursă, un câștigător” se păstrează în ediția 2012 a Campionatului Mondial de Formula ...

    Moscova: Kosovo, tabără internaţională de antrenament pentru comandouri

    Moscova le-a cerut organizaţiilor internaţionale prezente în Kosovo să împiedice ca această reg ...

    Nick Stahl, starul din „Terminator 3“, arestat pentru că n-a avut bani de taxi

    Actorul Nick Stahl, starul din „Terminatorul 3: Supremaţia Roboţilor", a fost arestat, vineri, ...

    Feuda lui Halaicu de la Mogoşoaia

    Primul primar ales al Capitalei după Revoluţie, Crin Halaicu, deţine la Mogoşoaia un imens pala ...

    Actor din „Terminator 3“, declarat dispărut

    Nick Stahl, starul din „Terminatorul 3: Supremaţia Roboţilor", a dispărut din locuinţa sa din L ...

    „Spion israelian” spânzurat în Iran

    Un bărbat condamnat pentru uciderea unui specialist iranian în energie nucleară, acum doi ani, ...

    Prostituată de pe centura oraşului Alba Iulia condamnată la închisoare cu executare

    O prostituată care „acţionează“ pe centura oraşului Alba Iulia a fost condamnată la 2 luni de î ...


    Igor Cașu

    La 200 de ani de la ocuparea Basarabiei de catre Rusia (stıl vechi, 28 mai 1812), e cazul să ne întrebăm ce efecte a avut anul 1812 asupraistoriei provinciei dintre Prut şi Nistru şi să facem o comparaţie cu cea de-a doua ocupaţie, sovieto-rusă, din 1940. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole