Cîrţu: "Îmi pare rău că nu am profitat de omul în plus"

0
Sorin Cîrţu este un antrenor temperamental

Antrenorul echipei Pandurii Târgu Jiu, Sorin Cîrţu, a declarat după meciul cu Steaua (0-0) că regretă că jucătorii săi nu au reuşit să profite de faptul că mijlocaşul stelist Ovidiu Petre a fost eliminat în minutul 63.

Cîrţu a spus că echipa sa a fosrţat chiar victoria cu Steaua. "Am făcut tot ce trebuia. Am jucat bine în prima repriză, iar în partea a doua puteam să schimbăm ceva. Am avut superioritate şi poate am greşit când l-am ales pe Stromajer, în loc de Kamara. Am vrut să forţăm victoria. Am avut 25-30 de minute de superioritate şi cinci jucători cu potenţial ofensiv pe teren: Hidişan, cei doi atacanţi, Orac şi Tremonti. Am făcut tot ce depindea de noi, dar nu a ieşit; mi-a plăcut echipa mea până în minutul 70. Nu poţi să spui că Steaua a jucat prost, evoluţia lor a fost cauzată şi de prestaţia noastră. Îmi pare rău că nu am putut să profităm de faptul că am jucat atât de mult timp cu un om în plus", a spus Cârţu la conferinţa de presă de după meci.