Ceahlăul, a treia victorie consecutivă în Liga a II-a

0

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, pregătită de antrenorul Marin Barbu, a devenit liderul Seriei I a Ligii a II-a după ce a învins pe Delta Tulcea, cu scorul de 5-2, într-o restanţă.

Echipa din Patra Neamţ a fost condusă pe teren propriu cu 2-0, prin golurile marcate de Radu, în minutul 17, şi Ciobanu, în minutul 30. Nemţenii au reuşit să reducă din handicap prin Cebotaru, în minutul 45, care a transformat un penalty.

După pauză, gazdele s-a dezlănţuit, mai ales după ce căpitanul tulcenilor Grigorov a fost eliminat pentru două cartonaşe, şi au întor rezultatul, marcând prin Bălţoi (71, 83), Achim (80) şi Bădescu (87).

În urma acestui rezultat podiumul arată astfel: 1. Ceahlăul 9 p (11-2), 2. Săgeata Năvodari 9 p (9-1), 3. Viitorul Constanţa 7 p (8-5).