CFR Cluj e pentru a treia oară în Liga Campionilor, după ce a eliminat pe FC Basel

0
Kapetanos
Kapetanos

CFR Cluj a reuşit o nouă performanţă pentru fotbalul românesc, calificându-se pentru a treia oară în grupele Ligii Campionilor.

După 2-1 în tur, la Basel, clujenii au făcut xxxx, pe teren propriu. Kapetanos a deschis scorul în minutul 20 cu o lovitură de cap, dar CFR a avut emoţii mari înainte de pauză, când Felgueiras a comis un penalty inutil, irosit însă de Alexander Frei.
CFR a rezistat în repriza secundă şi a obţinut biletele pentru competiţia granzilor, urmând a fi în urna a patra a Ligii Campionilor la tragerea la sorţi de azi de la ora 18.45, care va fi transmisă în direct de TVR 1, Dolce Sport şi Eurosport.

CFR : Felgueiras - Ivo Pinto, Radu, Rada, Camora - Sare (49 Godemeche), Mureşan - Sougou, Valente, Bastos - Kapetanos (82 Rui Pedro)
Antrenor: Ioan Andone
Basel : Sommer - Steinhofer, Sauro, Dragovici, Park Joo (Schar 84)- Diaz, Cabral - F. Frei (68 Andrist), Streller, Degen (46 Zoua) - A. Frei
Antrenor: Heiko Vogel
Goluri: Kapetanos 20
Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu" 18.000
Arbitru: Gianluca Rochi