CFR Cluj, fără victorie în deplasare de cinci luni!

0
Cadu este unul dinte cei mai exeprimentaţi fotbalişti ai CFR-ului

Campioana României, CFR Cluj, îşi propune să joace cât mai bine pe terenul celor de la Bayern Munchen, diseară, în grupa E a Ligii Campionilor.

Totuşi clujenii au jucat modest în deplasare în ultima perioadă, ei înregistrând ultima victorie pe teren străin în luna mai, cu Ceahlăul.

Mai mult, singurele deplasarări în care ardelenii nu au primit gol au fost cele de la Arad (cu ACU în Cupa României) şi la Craiova, cu Universitatea în campionat.

CFR a reuşit să câştige pe terenu celor de la ACU, 1-0, dar golul nu a fost marcat în timpul regulamentar de 90 de minute, ci a venit în cea de-a doua repriza a prelungirilor.

De partea cealaltă, Bayern a jucat în campionat şi Liga Campionilor, şase meciuri pe teren propriu, având 3 victorii, două remize şi o înfrângere.