CFR, fără victorie în Antalya! "Feroviarii" au făcut doar 0-0 cu Austria Viena

0

Echipa lui Jorge Costa a remizat în al doilea meci amical al iernii, 0-0 cu Austria Viena.

CFR a avut ceva ocazii abia în ultimul sfert de oră. Celestino "s-a remarcat" în startul meciului, fiind eliminat după o intrare criminală asupra unui adversar. Beto şi-a salvat echipa cu un reflex excelent(27). Clujenii le-au dat emoţii austriecilor abia în minutul 78, cînd Weldon a reluat în poartă, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Renan a prins un şut puternic de la 25 de metri, dar Lindner a respins(80), informează gsp.ro.

Următorul meci de verificare al ardelenilor va fi la 28 ianuarie, cu Kryvbas Krivoi Rog din Ucraina, ora 18:00 Digi Sport 1.

În prima partidă amicală a iernii, ardelenii au pierdut cu 1-2 contra echipei din 2.Bundesliga, TSV 1860 München.

Echipă de start CFR Cluj: Beto - Lionn, Diogo, Maftei, Nicoară - Peralta, Mureşan, Celestino - Pedro, Kapetanos, Sougou

Liga I, mutată în Antalya. MÂINE primele amicale pentru DINAMO şi RAPID. VEZI AICI TOATE REZULTATELE