Braşov pune piedică Vasluiului spre titlu! "Stegarii" au egalat după un ofsaid clar

0
Wesley Lopez

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia FC Braşov, în ultimul meci al etapei a XXI-a a Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Wesley, în minutul 35, gazdele punctând prin autogol lui Kuciak, din minutul 55.

0-1: Adailton a şutat de la 16 metri, Marc a respins balonul în faţă şi Wesley pe fază a împins-o în poartă din 6 metri.

1-1: Chipciu a centrat din partea stângă, Cardoso reluat cu călcâiul, iar din învălmăşeala creată Kuciak şi-a introdus balonul în proprie poartă.

În minutul 81, antrenorul echipei FC Vaslui, Viorel Hizo, a fost trimis în tribună de arbitrul Cristian Balaj. El a urcat la tribuna oficială alături de finanţatorul Adrian Porumboiu.

FC Braşov: 1. Marc - 21. Rusu, 15. Oros, 4. Diego Gaucho, 12. Cr. Ionescu - 25. Toloza (11. Martinovici '90+1) - 16. Nuno Viveiros (27. Năstăsie '75), 10. Ilyeş, 18. Cristescu (23. Cardoso '53), 7. Chipciu - 80. Teixeira. Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 3. Papp, 28. Cânu, 6. Rivas, 20. Milanov - 30. R. Costin, 4. Genchev, 25. Yero Bello (2. Campano '71), 18. Sânmărtean (11. Milislavljevici '62) - 10. Adailton, 80. Wesley. Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Chipciu '76, Cr. Ionescu '76 / Adailton '61, Genchev '86.

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Ionel Popa, Micloş Nagy (asistenţi) - Marian Bordean (rezervă)

Observatori: Nicolae Grigorescu, Paul Cazan.

Supervizor: Vasile Avram.

La partida de la Braşov au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, printre care şi 15 fani vasluieni.