Chiajna câștigă dramatic la Severin!

0

Turnu Severin a rămas fără punct în Liga I, după ce a pierdut cu 1-0 partida de pe teren propriu cu Chiajna. Adrian Popa a marcat din penalty în ultimul minut de joc.

Gazdele au ratat un penalty în prima repriză, prin Olah, după ce Paraschiv a comis un henț în careu. În finalul primei reprize, Bălace a văzut al doilea galben și implicit pe cel roșu. La ultima fază a meciului, Ștețca a făcut un fault în careu, iar Adrian Popa nu a iertat.

După pauză, a fost eliminat și antrenorul Marian Bondrea, trimis în tribună pentru proteste. "Este pentru prima dată când un arbitru ia o decizie la presiunea jucătorilor, mă refer la eliminarea lui Bălace. Am mai avut un penalty clar la Zuluf, l-a văzut toată lumea. Cred că se fac experimente pe echipele mici", a spus Marian Bondrea.

SEVERIN (4-4-1-1): 12 Şteţca - 22 Mitic, 29 Bălău, 20 Dandea, 17 Bălace - 4 Buleică, 10 Olah, 5 Golic, Zaharia - 13 Hugo Moutinho - 9 Joel Thomas.

Rezerve: 1 Marinescu, 19 Ninu, 30 B. Stoica, 18 Pătraşcu, 7 Neacşa, 9 Vancea, 15 Zuluf

CONCORDIA (4-5-1): 12 Lepmets - 2 V.Creţu, 3 Belica, 24 Ghionea, 16 Maxim - 7 Ad.Popa, 22 S. Paraschiv, 6 Ispir, 11 Purece - 23 Serediuc, 17 Wellington.

Rezerve: 1 Niţă, 77 Iordache, 15 Leca, 10 Rocha, 18 Popovic, 30 D. Stan, 9 V. Simion

Arbitri: Paul Unimătan, B Gheorghe, D Mitruţi