VIDEO Real Madrid a luat Supercupa Spaniei după ce Ronaldo l-a ridiculizat pe Pique

0
Cristiano Ronaldo

Real Madrid este noua deţinătoare a Supercupei Spaniei, reuşind să învingă pe FC Barcelona, scor 2-1, în returul de pe Bernabeu.

Cum în tur fusese 3-2 pentru Barca, Real şi-a adjudecat trofeul graţie numărului mai mare de goluri înscris în deplasare. Pentru echipa lui Mourinho au înscris Higuain, după o eroare a lui M;ascherano, şi Ronaldo, care a reuşit un dribling fabulos în faţa lui Pique. Catalanii au redus din diferenţă prin Messi, care a transformat magistral o lovitură liberă de la 25 de metri. Chiar dacă din minutul 30 Barcelona a jucat cu un om mai puţin, Adriano fiind eliminat, Xavi şi compania au dominat copios repriza secundă, iar în minutele de prelungire Leo Messi a ratat egalarea.