Astra Ploieşti - Slavia Sofia, scor 0-1, într-un meci amical

0
Silviu Lung Jr.

Formaţia Astra Ploieşti a pierdut, luni, cel de-al treilea meci susținut în stagiul de pregătire din Antalya, scor 0-1, cu echipa bulgară Slavia Sofia, informează site-ul oficial al grupării ploieştene.

Bulgarii au înscris unicul gol al acestui joc de pregătire încă din minutul 7, prin Bojoh. Astra a evoluat în formula: Lung - Bărboianu, Mihalache, Ricardo, Junior Morais, Seto, Băjenaru, Spadacio, De Amorim, Fatai, Laionel. La reluare, Ţigănaşu l-a schimbat pe Junior Morais, Tigoianu pe Laionel, iar Stan pe De Amorim. În minutul 60, Oprsal a intrat în locul lui Bărboianu, Rusu în cel al lui Fatai şi alte două după cinci minute au intrat Ologu şi Vădrariu şi au ieşit Spadacio și Băjenaru. În ultimul sfert de oră a debutat portughezul Rui Miguel, introdus în locul lui Seto.

Nu au putut fi folosiţi Găman - entorsă de gleznă la antrenament şi Pătraşcu - gripat. Astra va disputa, joi, un nou meci, cu echipa Cernomoreţ Odessa.