Argăseală: "Cineva vrea răul Stelei! A fost cel mai greu sezon din cariera mea!"

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Valeriu Argăseală
Valeriu Argăseală

Valeriu Argăseală spune că Steaua trece printr-o perioadă neagră, mai ales că e nevoită să se mute din Ghencea. Preşedintele spune că pentru el a fost cel mai greu sezon de când este în fotbal.

Nouă ne-a venit în luna februarie decizia de impunere pentru complexul Ghencea. A fost cineva care nu vrea binele Stelei, asta pot să spun sigur.

Toate cluburile de fotbal din România sînt într-o anumită asociere cu municipalităţile, numai noi plăteam o sumă exorbitantă pentru chirie. Şi Piatra Neamţ e un stadion foarte frumos, probabil nu ar avea nimic împotrivă dacă am lua decizia de a juca acolo în Europa League.

Nu am discutat cu Mihai Stoichiţă despre prelungirea contractului, pînă acum nu am discutat cu nici un tehnician. E cel mai greu an din cariera mea din mai multe motive, atât din punct de vedere sportiv, cât şi administrativ", a spus Argăseală la sportro.


Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite