Arbitrii şi observatorii partidelor din etapa a XV-a a Ligii a II-a
0Arbitrii şi observatorii partidelor care se vor disputa, sâmbătă, de la ora 11.00, în etapa a XV-a a Ligii a II-a:
Seria I
Delta Tulcea - FC Snagov
Arbitri: Florin Miron (central) - Florin Stănescu, Mircea Grigoriu (asistenţi) - Claudiu Baboia (rezervă)
Observatori: Laurenţiu Vărgatu, Alexandru Stici
Săgeata Năvodari - Viitorul Constanţa
Arbitri: Georgian Ionescu - Ovidiu Artene, Gabriel Stroe - Costin Dan
Observatori: Marian Deaconu, Dan Ionescu
Victoria Brăneşti - CS Otopeni
Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ciprian Geambazu, Ionuţ Bobe - Adrian Paraschiv
Observatori: Ion Negoescu, Ion Pop
FC Botoşani - Astra II Giurgiu
Arbitri: Emil Voicu - Constantin Cantemir, Bogdan Dragoş - Cristian Sava
Observatori: Sorin Boca, Vasile Popa
Farul Constanţa - CSMS Iaşi, sâmbătă, ora 12.00
Arbitri: Marcel Bîrsan - Bogdan Velicu, Mihaela Gomoescu - Cătălin Pană
Observatori: Vasile Bratu, Grigore Ciupitu
Dinamo II Bucureşti - Callatis Mangalia, sâmbătă, ora 13.00
Arbitri: Bogdan Hanceariuc - Vasile Popescu, Cătălin Guloiu - Ovidiu Oprea
Observatori: Aron Huzu, Mihail Mircea
Dunărea Galaţi - FCM Bacău, sâmbătă, ora 13.00
Arbitri: Dragoş Teodor - Sebastian Stoianov, Paul Dimancea - Adrian Illyeş
Observatori: Nicolae Marodin, Ion Dănciulescu
CF Brăila - Gloria Buzău, duminică, ora 11.00
Arbitri: Cristina Dorcioman - Alexandru Vişan, Cosmin Vătămanu - Cătălin Neagu
Observatori: Cristinel Rusu, Ştefan Stana
Seria II
FC Argeş - UTA Arad, vineri, ora 18.00
Arbitri: Marian Balaci - Alexandru Vodă, Marius Badea - Grigore Botescu
Observator: Laszlo Sajtos, Constantin Dumitriu
Gloria Bistriţa - ALRO Slatina
Arbitri: Lucian Rusandu - Ovidiu Timar, Carmen Neagu - Marius Omuţ
Observatori: Florin Hîncu, Gheorghe Bologan
FC Bihor - FC Olt
Arbitri: Dan Dreve - Iulian Szekely, Alina Mihoc - Ervin Kegyeş
Observatori: Zaharia Ciev, Florin Mierea
Arieşul Turda - Unirea Alba Iulia
Arbitri: Florin Ghimbăşan - Bogdan Hârlab, Dan Ilieş - Cristian Braşovean
Observatori: Grigore Macavei, Costin Dan
Juventus Bucureşti - Gaz Metan Severin
Arbitri: Ionel Ivan - Mihaela Popescu, Ioana Săvulea - Roberto Gunciu
Observatori: Florin Verigeanu, Adrian Rămureanu
Mureşul Deva - FC Maramureş
Arbitri: Cătălin Botaş - Gabriel Bârjac, Ferencz Tunyogi - Alin Roşu
Observatori: Grigore Tomoioagă, Alexandru Terheş
Chindia Târgovişte - Luceafărul Oradea
Arbitri: Iulian Călin - Andrei Simoniş, Cătălin Teodor - Constantin Coacă
Observatori: Ioan Cristea, Victor Cruceană
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Timişoara, duminică, ora 14.00
Arbitri: Cătălin Popa - George Neacşu, Ioan Ciocănea - Zoltan Erdei
Observatori: Nicu Florescu, Nicolae Pantea.