Andone: "Nu mi-e frică de nimeni! Oriunde jucăm, ne ducem peste ei!"

0

Ioan Andone consideră că Dinamo a obţinut cu noroc un punct la Târgu Jiu, acolo unde elevii săi au smuls un egal, deşi în minutul 80 erau conduşi cu 2-0. Tehnicianul recunoaşte că sunt probleme la echipă, dar avertizează că nu le poate remedia "de azi pe mâine".

"Pregătirea noi am făcut-o bună, nu e vorba de pregătire fizică, pentru că toată lumea mă acuza şi nu ştia ce vreau de la echipă când am pierdut toate meciurile amicale. Eu am pregătit echipa şi nu mă interesa că joc cu Lokomotiv sau cu altcineva. La un moment dat suporterii îşi pierd încrederea şi conducerea poate să îşi piardă încrederea în tine ca antrenor. Am pierdut cinci meciuri, dar eu ştiu ce am făcut. Nu îmi e frică de nimeni. Şi la Split ne-am dus peste ei repriza a doua şi peste tot ne ducem peste ei. În privinţa concentrării şi a problemelor pe care le avem în apărare, astea sunt. Nu sunt de azi de ieri, ci sunt mai vechi. Eu tot caut şi încerc să le remediez, dar nu pot de azi pe mâine", a declarat Andone, conform prosport.