„Ando, mai BATIN ceva ?!”

0

Suporterii de la tribuna I a stadionului din „Ştefan cel Mare” l-au ironizat pe antrenorul roş-albilor, cu trimitere la marcatorul unuia dintre golurile clujene, prin care CFR a plecat cu trei puncte de la Bucureşti.

Dinamo a rămas pe poziţia a cincea din clasament, în urma eşecului cu ardelenii (1-2), după ce în urmă cu două etape „câinii” se gândeau chiar la titlu. Minutul 13 al golului nu a fost cu noroc pentru Dinamo, pentru că la doar şase minute CFR a revenit în joc, după ce Bărboianu şi-a scos toată defensiva din ofsaid, iar Batin a marcat! Reuşita CFR-ului i-a blocat pe „câini”, care, până la pauză, au mai bifat doar o ocazie serioasă, prin Torje. CFR a dat lovitura de graţie pe contraatac, prin Hora, din şase metri, după o pasă a lui Panin. Clujenii au jucat „Hora” la Bucureşti, în timp ce „haita” a ieşit de pe teren cu coada între picioare.