Amical: Astra Ploieşti - Zoria Lugansk, scor 1-2

0

Astra Ploieşti a fost învinsă, luni, cu scorul de 2-1 (0-0), de echipa ucraineană Zoria Lugansk, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Griţoi '50 şi Tzarich '63. Pentru Astra a înscris Budescu, în minutul 80.

Astra (repriza I): C.Lungu - Bărboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais - Pătraşcu - Seto, Băjenaru - Tigoianu, Fatai, Vădrariu.

Astra (repriza a II-a): Grigore - Bărboianu, Mihalache, Oprsal, J.Morais (Rusu '80) - Seto - William de Amorim, Ţigănaşu - Budescu, Y.Hamza, Stan (Arthuro '80). Antrenor: Antonio Conceicao.

Echipa Astra Ploieşti va susţine ultimul amical al perioadei din Antalya joi, de la ora 17.00, contra unei alte formaţii ucrainene, Metalug Doneţk.