Alin Buzărin: "Arbitrul ne-a scos amigdalele pe rect!"

0

Directorul sportiv al Victoriei Brăneşti, Alin Buzărin, a pus la zid arbitrajul lui Florin Marcu din meciul pierdut, 2-4, de pe terenul celor de la Pandurii.

"Meciul a fost excepţional, început în minutul 8. Văzând ce s-a întîmplat în ultimele etape, cred că suntem cobaii cuiva. Cu Astra ni s-a refuzat un penalty, cu Steaua am primit gol din ofsaid, cu Sportul nu li s-a eliminat un jucător. Deci acest arbitru, de care se spune că este doctor, ne-a scos amigdalele pe rect. Dacă el a dat penalty la acea fază, ar trebui să dea înapoi şi diploma de medic.

Am zis că nu vorbim pentru că te amendează sau ne suspendă, dar nu mai putem. E clar că dacă rămânem noi în prima ligă, nu are cine să cadă. Nu mă mai interesează de suspendări, poate să-mi facă ce or vrea.

Ce explicaţie poate să-mi ofere acest arbitru?! Că a bătut vântul? Domnul Avram mi-a respins apelul de trei ori până acum. Am încercat să îl sun în timpul primei reprize

Anunţ public că eu în acest fotbal nu voi mai ocupa nici o funcţie.", a spus Buzărin la GSP TV.