"Adevărul", la prima înfrângere în Campionatul "Iubeşte Sportul!"

0

Echipa trustului "Adevărul Holding" a făcut primul pas greşit în competiţia în care este angrenată.

Ziariştii au pierdut cu 2-5 meciul contra Flamingo, în ciuda faptului că, paradoxal, au dominat aproape integral partida. Flamingo a condus cu 1-0 şi cu 2-1, însă de fiecare dată jurnaliştii au revenit pe tabelă, prin Andrei Ghereş, scorul la pauză fiind egal.

În repriza secundă, o nesincronizare în defensivă a adus cel de-al treilea gol al adversarilor. "Adevărul" s-a aruncat în ofensivă, ratând o sumedenie de ocazii prin Anghel, Ghereş, Lazăr, Ioniţă, Perju sau Elsion, însă a primit încă două goluri pe contraatac.

"Adevărul" - Flamingo 2-5

"Adevărul": Mihaiu - Perju, Anghel, Vaso, Lazăr, Ghereş, Buşea, Ioniţă, Preda

Campionatul De Fotbal "Iubeşte Sportul" este afiliat la Federaţia Română de Minifotbal. Finalistele competiţiei vor merge mai departe în faza pe ţară.