"Tineretul" lui Săndoi a remizat în Bulgaria

0

Echipa naţionala de tineret a României a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat la Loveci împotriva Bulgariei.

Fotbaliştii bulgari au deschis scorul în minutul 3 prin Vassilev, în timp ce golul nostru a fost reuşit în prelungirile primei reprize de Ţucudean.

Emil Săndoi a început meciul în următoarea formulă: Moldovan - Râpă, Rada, Muth, Lupu - Brata, Anton, Enache, Matei - Grozav, Ţucudean.

Meciul de la Loveci a fost ultimul joc de pregătire înaintea reluării meciurilor din preliminariile CE 2013.

România este în grupa 9 a preliminariilor Euro 2013, alături de Letonia, Franţa, Slovacia şi Kazahstan. Tricolorii mici vor merege în Kazahstan la 2 septembrie, iar patru zile mai târziu va juca acasă cu Letonia.