Nicoliţă, scos de pe teren după doar 11 minute!

0

Mijlocaşul Bănel Nicoliţă a avut parte de o experienţă tristă, aseară, în amicalul Turcia - România, scor 2-0.

Fotbalistul a fost introdus în joc de selecţionerul Răzvan Lucescu în minutul 77, fiind primul stelist folosit de tehnician în partida de la Istanbul.

După doar 11 minute, Nicoliţă a fost schimbat de selecţioner cu un alt stelist, Cristi Tănase. Având în vedere că este improbabilă varianta unei accidentări, Lucescu se pare că a fost nemulţumit de faptul că mijlocaşul stelist a pierdut o minge la centrul terenului dând posibilitate turcilor să contra-atace şi să obţină penalty-ul prin care au deschis scorul.

Greşeala l-a enervat atât de tare pe Lucescu încât nu l-a mai lăsat pe fotbalsit pe teren.