Volei / Craiovencele, învinse acasă de Unic Piatra Neamţ

0

Voleibalistele de la SCM Craiova au pierdut duelul de acasă cu Unic LPS Piatra Neamţ, meci din etapa a 2-a a Diviziei A.

Oltencele au fost învinse cu 3-1, după ce au câştigat primul set (25-22, 21-25, 18-25, 14-25).

La final, antrenorul echipei din Bănie, Berthold Văsuică, şi-a asumat răspunderea eşecului, susţinând însă că elevele sale mai au mult de muncă.

Am început bine meciul, fetele erau motivate. Am câştigat primul set, în al doilea am mers cap la cap până spre final, când am pierdut inexplicabil trei mingi şi setul. Cred că acela a fost momentul psihologic al partidei, pentru că în ultimele două seturi nu am mai contat în joc“, a explicat Văsuică.

Îmi asum răspunderea pentru această înfrângere, dar trebuie să mergem mai departe, mai avem mult de lucru“, a adăugat antrenorul echipei feminine de volei a SCM Craiova.