Craiova: Voleibalistele au plecat învinse din „Groapă“

0
Craiova: Duel Universitatea - Dinamo la volei

Sportivele de la SCM „U“ Craiova nu au reuşit să producă surpriza în deplasarea de la Dinamo, pierzând cu 3-1.

Toate  seturile au fost echilibrate, însă gazdele au avut câştig de cauză în final. Primul sfert a fost al dinamovistelor cu 25-22. În a doua manşă alb-albastrele şi-au revenit şi s-au impus cu 27-25. În setul al treilea sportivele în „alb-roşu“ au câştigat cu 25-19. În a patra manşă meciul s-a sfârşit, gazdele având avantaj de trei puncte: 25-22. După meci, antrenorul oltencelor, Petrică Stancu s-a arătat dezamăgit de rezultatul înregistrat: „Puteam să facem surpriza. Am câştigat setul doi, am egalat situaţia, iar în setul patru am condus cu 21-19. Dinamo este Dinamo şi la finalurile de set şi-a spus cuvîntul experienţa“.