Crivoi a ratat o minge de meci, fiind eliminat de Starace

0

Jucătorul român Victor Crivoi (locul 184 ATP) a ratat calificarea în sferturile de finală ale BCR Open România. El a cedat astăzi, în faţa italianului Potito Starace, cap de serie numărul 3: 6-4, 6-7/6, 4-6.

Disputa a fost programată la Complexul BNR din Bucureşti, în turul doi al turneului, având o durată de două ore şi 43 de minute. Pentru prezenţa în turul doi, Crivoi va primi un cec în valoare de 6.375 de euro şi 20 de puncte ATP.

De remarcat că în setul doi, în tie-break, la scorul de 6-5, Victor Crivoi a avut minge de meci, însă a ratat-o. Italianul s-a impus cu 8-6, câştigând setul.
În "sferturi", Potito Starace îl va întâlni pe spaniolul Marcel Granollers, care a trecut cu  4-6, 7-5, 6-1, de italianul Filippo Volandri.

Alte rezultate: Pablo Cuevas (Uruguay) - Carlos Berlocq (Argentina) 6-4, 6-0, Pablo Andujar (Spania) - Florian Mayer (Germania, cap de serie numărul 2) 6-3, 3-6, 6-2.