Tecău şi Lindstedt, eliminaţi de la Turneul Campionilor

0
Horia Tecău şi Robert Lindstedt (Reuters)

Perechea Horia Tecău/Robert Lindstedt (România/Suedia), cap de serie numărul 6, a fost învinsă, vineri, de cuplul Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Germania) în ultimul lor meci din grupa A a Turneului Campionilor şi a ratat calificarea în semifinalele competiţiei de la Londra.

Melzer şi Petzschner s-au impus cu scorul de 6-3, 6-4, după o oră şi 8 minute de joc.

Tecău şi Lindstedt, care au încheiat competiţia cu doar o victorie, obţinută în meciul cu perechea indiană Mahesh Bhupathi/Leander Paes, ar fi avut nevoie de o victorie sau de un set câştigat în meciul de vineri pentru a spera la calificarea în semifinale.

În ultimul meci din grupa A, fraţii americani Bob şi Mike Bryan, principalii favoriţi, care sunt deja calificaţi în semifinale, vor întâlni, vineri, perechea Bhupathi/Paes.