Tecău în finală la dublu, Hănescu în semifinală la simplu, la turneul de la Casablanca

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Campioni en-titre la turneul de tenis de la Casablanca, Horia Tecău şi Robert Lindstedt s-au calificat iar în finala turneului de 440.000 de dolari Grand Prix Hassan II. Tot aici, Victor Hănescu a acces, ieri, în penultimul act al competiţiei.

Perechea româno-suedeză, Horia Tecău/ Robert Lindstedt, principală favorită la obţinerea titlului, s-a impus în semifinală în faţa cuplului Fabio Fognini/ Pere Riba, cu scorul de 6-2, 6-1, în doar jumătate de oră.

Pentru a obţine din nou marele trofeu, cei doi vor trebui să treacă de perechea Colin Fleming/ Igor Zelenay.

La simplu, Victor Hănescu a acces cu greu în semifinale. Bucureşteanul a trecut de rusul Andrei Kuzneţov (20 de ani), locul 244 ATP, jucător venit din calificări, cu scorul de 6-7 (1), 7-5, 6-2, după două ore şi 13 minute de joc.

În semifinale, Hănescu îl va întâlni pe italianul Potito Starace, cap de serie numărul 5.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite