Crivoi şi Ungur, în sferturi la Roma

0

Victor Crivoi si Adrian Ungur au ajuns in sferturile de finala ale Challenger-ului de la Roma, Italia, dotat cu premii totale in valoare de 30.000 de euro. n optimile de finala, Victor Crivoi, al saptelea favorit, l-a invins, cu 3-6, 6-2, 6-4, pe italianul Daniele Giorgini, un jucator venit din calificari, castigand al doilea meci la rand dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi.

Urmatorul adversar al romanului va fi croatul Antonio Veic, pe care-l conduce la general cu 2-0.

Si Adrian Ungur tot de trei seturi a avut nevoie pentru a-l depasi pe Simone Vagnozzi, reprezentantul gazdelor, scor 6-1/4-6/6-4. Pitesteanul, al optulea cap de serie, il va intalni in sferturile de finala pe invingatorul dintre Carlos Berlocq (Argentina) si Marco Crugnola (Italia).