Steaua Rangers a câştigat din nou cu HSC Miercurea Ciuc

0
hochei
hochei

Echipa de hochei Steaua Rangers s-a impus cu 4-3 (1-1, 1-2, 2-0), la Bucureşti, în faţa marei sale rivale, HSC Miercurea Ciuc. Militarii s-au impus graţie jocului din ultima repriză, pe care au câştigat-o cu 2-0. Ei s-au calificat, totodată, şi în Play-off-ul Ligii Mol.

După o primă repriză egală (1-1), oaspeţii au trecut în avantaj, însă golurile marcate de Krug şi Munteanu în ultimul "sfert" au adus victoria Stelei. Chiar dacă nu a influenţat clasamentul, în urma acestui succes echipa bucureşteană a terminat pe locul 6 la finalul sezonului regulat, ea asigurându-şi dinainte calificarea în Play-off-ul Ligii Mol.

Golurile în partida de ieri au fost înscrise de Timaru (min. 13.46 - Georgescu, pasă de gol), Poznik (min. 23.43, Pisarenko şi Krug), Krug (min. 55.03, Nicolescu şi Persson) şi Munteanu (min. 55.32), respectiv Mihaly (min. 16.40), Hurtaj (min. 29.01, Hruby), Balint (min. 39.56, Podstavek şi Hruby).

Clasamentul în Liga Mol arată astfel: 1. Miercurea Ciuc 83 puncte, 2. Dab Docler 83p, 3. Corona Fenestela Braşov 59p, 4. Miskolci JJSE 54p, 5. Ferencvaros 47p, 6. Steaua 47p, 7. Fehervar 37p, 8. Ujpest 10p.