m.adevarul.ro

Adevarul.ro

Steaua l-a transferat pe Remus Necula

  • Andrei Constantinescu

  • Luni 8 feb 2010

Echipa de rugby, Steaua Bucureşti

Echipa de rugby, Steaua Bucureşti

Clubul de rugby Steaua Bucureşti a anunţat transferul jucătorului Remus Necula, de 22 de ani, care a evoluat ultima oară la Parma Rugby, în Italia.

Remus Necula (22 ani) este jucător de linia a doua de 2,03 m şi 110 kg şi s-a remarcat şi la testele fizice de acum două săptămâni.

Necula a ajuns în numai cinci ani de la juniorii din Focşani în liga profesionistă italiană (Super 10), la Parma Rugby. Explozia sa formidabilă s-a concretizat în două Cupe ale Italiei (2008 şi 2009) şi o Supercupă a Italiei (2008).

'Este un prim transfer reuşit şi vor urma şi alte surprize. Prin aducerea lui Remus Necula pe postul de linia a doua, ne-am asigurat prinderea în tuşă şi forţa de împingere în grămadă. El este abia primul jucător cu care Steaua doreşte să atace stagiunea acestui an', a declarat antrenorul Marin Moţ, pentru site-ul oficial al clubului Steaua, citat de Agerpres.


Secretul lui Iliescu

Sabin Orcan

Nu vom şti niciodată cu siguranţă dacă fostul nostru preşedinte a fost spion kaghebist sau un comunist sincer.

Dl A.C. salvează abatajul!

Liviu Antonesei

N-ar fi fost mai potrivit să lăsăm ambii ochi să funcţioneze, după puterile lor, în loc să transformăm anticomunismul într-un ciclop?

Trei povestiri călătoare

Grigore Cartianu

Trei crâmpeie de viaţă care ne spun cum stăm cu moravurile prin părţile astea.

Denunţarea capitalismului fără etică

Ion Cristoiu

Este explicabil de ce Fidel Castro a fascinat de-a lungul deceniilor personalităţile de stânga.

Vlad Epurescu - Blog

Vlad Epurescu

Chiar nu v-aţi săturat de Becali?

14:5618.11.09

Ceaiul de la ora 5

Sabin Orcan

PRO TV, televiziunea-cioclu

17:5312.11.09

Blog de bine

Laurenţiu Ciocăzanu

Ingerul Dinica

17:4012.11.09

Adevarul on Facebook



Monica Pop

„E nedrept ce i s-a întâmplat doctorului Ciomu”

Cel mai vechi director de spital din Capitală, Monica Pop, spune că orice medic din lume greşeşte. Articol complet

Victor Ponta

„Sunt tânăr, nu mă obsedează Băsescu“

Preşedintele PSD spune că principala sa preocupare nu este ce face şeful statului, ci felul în care va fi construită societatea în epoca post-Băsescu. Articol complet