"All Blacks" arată bine înainte de CM: Noua Zeelandă - Australia 30-14

0

După ce săptămâna trecută a spulberat Africa de Sud, naţionala de rugby a Noii Zeelande a învins şi Australia, cu scorul de 30-14, într-o partidă contând pentru Tri Nations Series, disputată la Aukland, pe arena "Eden Park"

"All Blaks" au condus cu 17-0 la pauză, dar "cangurii" au dat semne de revenire la mijlocul reprizei secunde.

Noua Zeelandă nu a slăbit însă ritmul până la final şi s-a impus clar într-o partidă în care au reuşit să marcheze 3 eseuri. "All Blacks" arată foarte bine înaintea Campionatului Mondial pe care Noua Zeelandă îl găzduieşte cu începere de la 9 septembrie.

Următorul meci din această competiţie va avea loc săptămâna viitoare, când Africa de Sud va întâlni Australia, la Durban.