Montpellier a fost eliminată din Liga Campionilor!

0

Mare surpriză în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal, în întrecerea masculină. După două manşe în care fiecare echipă a câştigat cu 32-27, Medvedi (Rusia) a eliminat pe Montpellier (Franţa) la aruncările de departajare!

Fără Nikola Karabatici şi Vid Kavticnik, accidentaţi, cu Michael guigou încă nerefăcut, formaţia franceză Montpellier HB nu şi-a confirmat statutul de favorită la câştigarea ediţiei din acest an a Ligii Campionilor. Ea a fost eliminată de Ciekovski Medvedi, în "sferturi", după o dublă manşă de foc.

Învinşi cu 27-32 în Rusia, francezii au egalat situaţia câştigând returul cu acelaşi scor, printr-un gol marcat în ultima secundă! Ei au pierdut calificarea la aruncările de departajare (4-5)! Montpellier şi Medvedi au fost în aceeaşi grupă cu HCM Constanţa.
Într-un alt "sfert", Barcelona - Veszprem 34-33 şi 33-27.