LIVETEXT / HANDBAL (Liga Campionilor): HCM Constanţa - Valladolid 23-26

0

Echipa masculină de handbal HCM Constanţa şi-a făcut revenirea în Liga Campionilor, pierzând (23-26) în faţa puternicei grupări spaniole Pevafersa Valladolid. Oaspeţii au condus în mare parte ostilităţile, însă nici HCM n-a dovedit o eficacitate prea bună în atac. Ai noştri au ratat multe ocazii favorabile de gol, iar în apărare au comis destule greşeli copilăreşti.

S-a terminat. Nici de data aceasta o echipă din România nu a reuşit să câştige în faţa lui Valladolid.

Min. 60 Spaniolii au marcat... (23-26)

Min. 59 Valladolid pierde mingea, însă nici constănţenii nu reuşesc să marcheze! Mai sunt 28 de secunde

Tensiunea este la maximum. Antrenorul HCM-ului protestează la deciziile arbitrilor.

Min. 56 Alexandru Csepreghi obţine o aruncare de la 7 metri. Laurenţiu Toma fructifică (23-25)

Min. 54 Alexandru Csepreghi marchează cu o aruncare năpraznică (22-25)

Min. 52 Alte greşeli, şi în atac, şi în apărare şi din nou spaniolii au patru goluri avans (21-25)

Min. 51 Rudi Stănescu face minuni în poarta HCM-ului, însă Alexandru Sabou ratează o aruncare de la 7 metri! Cu acel gol HCM ar fi reintrat în cărţi

Min. 48 Gol reuşit de Alexandru Csepreghi! Perioadă foarte bună de joc pentru HCM. Spaniolii cer timp de odihno (21-24)

Min. 47 Marchează şi Alexandru Sabou şi din nou HCM strânge scorul (20-24)

Min. 46 Alexandru Dimache înscrie spectaculos din cădere (19-24)

Min. 45 Spre deosebire de prima repriză, acum se marchează la aproape fiecare fază. Valladolid conduce cu 24-18

Min. 43 Alte ratări şi Valladolid are din nou un avantaj de şase goluri (17-23)

Min. 42 Schuch Istvan marchează pentru HCM (17-20)

Min. 39 Valladolid înscrie două goluri succesive şi este 15-20

Min. 38 Daniel Mureşan pătrunde şi înscrie (15-18). Alexandru Sabou este eliminat pentru două minute

Min. 36 "Aeriană" acelor de la HCM şi Alexandru Sabou marchează (14-17). La acţiunea următoare Valladolid înscrie şi ea (14-18)

Min. 35 Antrenorul Zoran Kurtes este extrem de nemulţumit atât de jocul elevilor săi, cât şi de arbitraj. Schuch Istvan reduce diferenţa (13-16)

Min. 34 Alexandru Sabou înscrie pe contraatac (12-16)

Min. 33 Valladolid profită de erorile din jocul campioanei României şi se detaşează (11-16)

A început repriza a doua. Constănţenii recuperează, greşesc însă şi Valldolid înscrie (10-15)

Este pauză. Valladolid conduce cu 14-10

Min. 29 Bine angajat pe semicerc, pivotul Silviu Băiceanu înscrie (9-12)

Min. 28 Multă nervozitate pe teren. Alexandru Csepreghi este eliminat pentru două minute. Valladolid profită. Este 12-8 pentru echipa spaniolă

Min. 24 Gurbindo Martinez marchează şi îi permite lui Valladolid să se desprindă la două goluri (10-8). HCM cere time-out

Min. 22 Valladolid profită de faptul că echipa noastră este în inferioritate numerică şi egalează (8-8)

Min. 17 HCM se desprinde la două goluri (8-6). Ibericii solicită timp de odihnă

Min. 15 HCM Conduce cu 6-5. S-au marcat foarte puţine goluri pentru un meci de handbal între două echipe masculine

Min. 10 HCM reuşeşte să se menţină la egalitate cu adversara sa (3-3, 4-4)