Krim - Oltchim 35 - 34

0

Oltchim Râmnicu Vâlcea, campioana României la handbal feminin a întâlnit-o în această seară pe Krim Liubliana, în grupele principale ale Ligii Campionilor. Din păcate, româncele au pierdut la diferenţă de un singur punct, deşi au oferit un spectacol extraordinar şi plin de suspans.

Urmăriţi aici filmul meciului:

KRIM Ljubljana - Oltchim Ramnicu Valcea 35-34

Meirosu arunca pripit de la distanta si pierdem din nou dramatic la un singur gol diferenta!

Gaztel arunca de la sold si rateaza!

35-34 Lekic transforma o lovitura de la 7 metri! Hutupan este sicanata de un suporter sin spatele portii ei si ii replica acestuia ceva in slovena

32-32 Krim egaleaza prin ucraineana Vergeliuk

Meirosu joaca acest final de meci cu nasul bandajat!

31-32 Vedeta Andrea Lekic inscrie al 7-lea ei gol

Hutupan le indeamna la calm pe coechipierele sale

30-32 Iulia Puscasu o pacaleste pe portarita lui Krim si inscrie din unghi inchis

Mai sunt 8 minute din acest meci realmente dramatic!

30-31 Elisei inscrie al noulea ei gol si ramane cu un procentaj de 100% la aruncarile de la 7 metri

30-30 Primim un gol stupid pe contraatac

Hutupan este invincibila la aruncarile de pe extrema!!! O repriza secunda fabuloasa pentru cea mai experimentata jucatoare de la Oltchim

29-30 Steluta Luca ajunge la cota 5

29-29 Gol primit de Hutupan la coltul scurt

28-29 Schema extraordinara si Meirosu inscrie de pe extrema!!!

28-28 Lekic patrunda pe centru si nu ii lasa nici o sansa Luminitei Hutupan

Rezistam in inferioritate numerica la 2 atacuri consecutive

A doua eliminare de 2 minute pentru Oana Manea. Inca o eliminare si pivotul Oltchimului va primi cartonasul rosu

Bara pentru Adina Meirosu

27-28 Luca isi arata clasa si inscrie un gol intr-un moment greu pentru echipa sa

27-27 Krim egaleaza la jumatatea primei reprize

26-27 Golubic marcheaza un gol norocos

25-27 Iulia Puscasu inscrie si ea

Suntem in inferioritate numerica. Hutupan intervine din nou!

25-26 Meirosu arunca excelent de la sold!!!

25-25 Meirosu pluteste peste defensiva slovena si marcheaza

25-24 Luam usor gol din combinatii cu pivotul

24-24 Pidpalova arunca ca din tun de pe picioare!

19-20 Krim marcheaza

Ce fler are Radu Voina ! Ambele jucatoare bagate de el pe teren in repriza secunda sunt in mare forma!

18-20 Ucraineanca Pidpalova, introdusa si ea de curand, trimite o torpila d ela 9 metri

In sala se aude scandat numele lui Hutupan, care in ultimele minute a fost un adevarat inger-pazitor pentru campioana Romaniei

18-19 Ramona Maier inscrie desi Oltchim este in inferioritate numerica si preluam conducerea pentru prima data!

18-18 Introdusa recent pe teren de Radu Voina, centrul Roxana Gatzel isi face datoria

18-17 Krim valorifica usor superioritatea numerica

Din pacate Oana Manea este eliminata 2 minute

17-17 Steluta Luca inscrie primu el gol in acest meci!

Hutupan nu poate fi pacalita cu o aruncare pe centrul porti si avem posibilitatea sa egalam

Adina Meirosu are hemoragie nazala ca urmare a unui contact dur cu o jucatoare adversa!

17-16 Ramona Maier inscrie primul gol al reprizei secunde

Krim Ljubljana - Oltchim Ramnicu Valcea 17-15 la pauza

Se termina o prima repriza sustinuta intr-un ritm foarte alert. Scorul pe tabela este consecinta ratarilor monumentale ale "galacticelor" de la Oltchim in situatii foarte favorabile.

17-15 Trei goluri consecutive pentru campioana Romaniei

17-14 Este meciul lui Valentina Ardean-Elisei!

17-13 Elisei inscrie al saptelea ei gol. "Alice" a marcat mai mult decat celalalte jucatoare de la Oltchim la un loc

Manea arunca pe linga poarta dar obtine o lovitura de la 7 metri

17-12 Krim se distaneaza la 5 goluri, cea mai mare diferenta de pe tabela pina in prezent

Hutupan pare marcata de emotia intalnirii cu fostele sale coechipiere si nu se ridica la valoarea care a consacrat-o pe plan mondial

16-12 Bodnieva marcheaza

Mai sunt cinci minute din prima repriza

15-12 Elisei joaca excelent si demonstreaza de ce este considerata cea mai buna extrema stanga din lume

Jucam in inferioritate numerica

15-11 Damjanovic inscrie al treilea ei gol

14-11 Krim inscrie din 7 metri

Steluta Luca este eliminata 2 minute pentru un fault la Bodnieva

13-11 Elisei inscrie din 7 metri

13-10 Cosmarul nostru la Campionatul Mondial din 2005, rusoaica Bodnieva, marcheaza de pe semicerc

8-5 Lekic ajunge la cota 4

7-5 Oder profita de o nesincronizare in tabara noastra si inscrie pe un atac rapid

Lecusanu patrunda in dribling, dar rateaza

6-5 Elisei ajunge la cota 3

6-4 Gol marcat de extrema stanga a lui Krim dintr-un unghi aproape imposibil

5-4 Oana Manea se insurubeaza excelent pe linga o aparatoare adversa si arunca plasat de pe semicerc

3-1 Vedeta gazdelor Andrea Lekic marcheaza din 7 metri

Hutupan reuseste o prima parada impotriva echipei cu care a castigat 2 trofee ale Ligii Campionilor

2-1 Hutupan primeste un gol pe coltul scurt

1-1 Oltchim egaleaza foarte repede

1-0 Gazdele marcheaza la primul atac

Meciul a inceput!

Neagu a ajuns la Oltchim!

Cu doar câteva ore înaintea partidei cu Krim, campioana României a reuşit să o achiziţioneze pe noua stea a handbalului feminin românesc, interul Cristina Neagu, declarată liber de contract după ce fosta sa echipă Rulmentul Braşov nu i-a achitat ratele din contract. La pachet cu Neagu, va sosi la Vâlcea şi cea mai bună prietenă a ei, Patricia Vizitiu.