Brădeanu, din nou campioană cu Gyor

0

Aurelia Brădeanu a stralucit în ultimul meci pe care l-a disputat pentru Gyor, echipa maghiară pentru care a jucat din 2004. Românca a fost principala marcatoare cu şapte reuşite din meciul pe care echipa sa l-a câştigat impotriva celor de la Debrecen cu 34-26. Având în vedere că în tur câştigaseră cu 34-26, semifinalista Ligii Campionilor din acest sezon a câştigat un nou titlu de campioană a Ungariei.

Handbalista din România a câştigat şase titluri cu Gyor, formaţie cu care a mai jucat finala Ligii Campionilor, finala Cupei Cupelor şi finala Cupei EHF. Ea a fost desemnată de două ori cea mai bună handbalistă străină care evoluează în campionatul maghiar.

Brădeanu are oferte de transfer de la mai multe echipe între care Krim Ljubljana, Debrecen, Cornexi, Veszprem, dar şi de la campioana României, Oltchim Rm. Vîlcea.