Sandra Izbaşa a câştigat la sol în Internaţionalele Franţei

0

Sandra Izbaşa a ocupat locul 1, astăzi, în proba de sol din cadrul Internaţionalelor de gimnastică ale Franţei. În cadrul aceluiaşi concurs, Diana Chelaru s-a clasat pe locul 2 la sol şi pe 3la sărituri, iar Ana Porgras a încheiat a doua la bârnă.

La sol, Sandra Izbaşa a obţinut un punctaj de 14,833, în timp ce Chelaru a fost notată cu 14,633. Poziţia a treia a fost ocupată de sportiva rusă Anna Dementieva (14,433), iar pe locul patru s-a clasat italianca Vanessa Ferrari (12.700).

La bârnă, Ana Porgras a terminat pe 2, cu 13,800. Prima poziţie a podiumului a fost ocupată de gimnasta rusă Alia Mustafina (14,866), iar pe a treia s-a clasat Anna Dementieva (Rusia, 13,733).

Diana Chelaru a fost notată la sărituri, cu 14,016, şi s-a clasat a treia, după Alia Mustafina (Rusia, 14,933) şi Tatiana Nabieva (Rusia, 14,399).

La masculin, Flavius Koczi a obţinut două clasări pe locul 2, la sol şi la sărituri. La sol, Koczi a fost punctat cu 15,266, fiind devansat de chilianul Enrique Thomas Gonzalez Sepulveda (15,466). La sărituri, Koczi a fost notat cu 15,800 şi a fost devansat de acelaşi Gonzalez Sepulveda (16,099).