Fenestela Brașov a suferit cel mai drastic eșec din Liga MOL

0

În etapa a 19-a a Ligii MOL de hochei, ACS Corona Fenestela 68 Brașov a fost spulberată, aseară, în Ungaria, de Dab Docler, maghiarii câștigând cu 8-1.

După o primă repriză destul de echilibrată, încheiată cu victoria gazdelor (1-0), ultimele două părți ale jocului au fost catastrofale pentru formația de sub Tâmpa.

Dab Docler a câștigat repriza a doua cu 3-1, iar în ultima parte, maghiarii s-au impus cu un sec 4-0. Singurul gol al formației brașovene a fost marcat de Vitalij Kirichenko (2-1 min. 27:40).

În următoarea etapă de Liga MOL, Fenestela Brașov va întâlni, mâine, de la ora 12.30, tot în Ungaria, pe Ujpesti.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!