Baschet: CSU Sibiu a făcut instrucţie cu CSU Braşov

0
CSU Cuadripol Braşov. Foto: arhivă

Într-o confruntare din etapa a IX-a a Diviziei A de baschet masculin, CSU CUadripol Braşov a pierdut, aseară, în Sala Sporturilor, duelul susţinut în faţa echipei CSU Atlassib Sibiu, scor 66-98, pe sferturi 20-22, 15-19, 14-29 şi 17-28.

După un început bun de repriză, în care raportul de forţe a fost echilibrat, „studenţii“ braşoveni au fost dominaţi categoric de sibieni după pauza mare, ultimele două sferturi fiind la discreţia oaspeţilor.

CSU Cuadripol continuă seria înfrângerilor pe linie şi după etapa a noua, „studenţii“ având cel mai slab sezon din ultimii ani. Cu nouă puncte acumulate, braşovenii sunt ultimii în Divizia A, având şi cea mai vulnerabilă defensivă.

Pentru CSU Braşov au marcat: Paliciuc - 18p, Buruiană - 14p, Bubanja - 11p, Boian şi Andrieş - 9p, Codin şi Pământ - 2p fiecare, Tatu - un punct.

De la sibieni s-au remarcat: Brown - 24p, Harrison - 15p, Seals şi Haiduc - 12p fiecare, Masiulis - 11p, Calotă - 10p.