Baschet: Au marcat doar 12 puncte într-un meci!

0
Mihaela Adi a marcat 7 puncte pentru Oradea

CSM Oradea a reuşit performanţa negativă a ultimelor sezoane în Divizia A la baschet feminin, marcând în deplasarea de la Arad, doar 12 puncte. Scorul final a fost 69-12 pentru gazdele de la ICIM.

Alcătuită numai din jucătoare tinere, fără experienţă în prima divizie, echipa orădeană nu a avut replică în faţa vicecampioanelor României şi a principalelor candidate la titlul naţional în acest sezon.

Jucătoarele pregătite de Adriana Niculescu au marcat doar patru puncte până la pauza mare (39-4), au înscris cele mai multe puncte în sfertul al treilea, şase şi nu au mai reuşit decât două puncte în ultimele 10 minute.

Mihaela Adi, una dintre cele mai experimentate jucătoare din lotul orădencelor, 22 de ani, a înscris 7 dintre cele 12 puncte ale echipei.

De la gazde s-au remarcat Roberson cu 20 de puncte şi Savic cu 16 puncte.