San Antonio Spurs a rămas fără vedete şi a pierdut cu Portland

0

Lipsită de trei dintre vedetele sale, Tony Parker, Manu Ginobili şi Tim Duncan, accidentaţi, echipa americană de baschet San Antonio Spurs a suferit ieri al 4-lea eşec din această ediţie a NBA: 92-100 cu Portland Trail Blazers.

Cel mai bun realizator al oaspeţilor a fost Andre Miller, care a înscris 26 de puncte. De asemenea, Gerald Wallace a marcat un coş de trei puncte, extrem de preţios, cu două minute înainte de final. Trail a reuşit astfel să revină spectaculos după ce era condusă (67-72) la debutul "sfertului" cu numărul 4.

În ciuda acestui eşec, Spurs rămâne pe primul loc în Conferinţa de Vest, fiind înaintea lui Los Angeles Lakers, însă nu mai are decât trei victorii avans faţă de echipa lui Kobe Bryant.