Steaua a pierdut ultimul meci din Liga Balcanică

0
Steaua nu s-a descurcat prea bine în Liga Balcanică

Echipa de baschet masculin Steaua Bucureşti a fost învinsă joi, în deplasare, de formaţia bulgară Levski Sofia, scor 92-61 (45-26), în ultimul meci din grupa B a Ligii Balcanice. Militarii au ocupat locul 5 în grupă, cu 2 victorii şi 8 înfrângeri, acumulând 11 puncte.

În faza sferturilor de finală s-au calificat primele patru clasate, din grupa de şase echipe, adică Levski Sofia, Feni Industries, OKK Belgrad şi Mornar Bar. Din grupa A au acces în faza sferturilor formaţiile Lovcen, KK Metalac, Euroins Cherno More şi Rilski Sportist.

Steaua Bucureşti nu a fost singura echipă românească participantă în Liga Balcanică. Gaz Metan Mediaş a evoluat până luna trecută, când a fost eliminată din cauza nerespectării regulamentelor privind numărul jucătorilor non-europeni folosiţi în acelaşi timp pe teren.