Târgu-Jiu: Energia a fost învinsă de Dinamo

0
Energia a pierdut în această seară meciul cu Dinamo

Baschetbaliştii de la Energia Rovinari au pierdut în această seară meciul disputat în deplasare, cu Dinamo Bucureşti, scor 81-74 pentru gazde.

Energia a reuşit în primele două sferturi să joace de la egal la egal cu Dinamo, scorul fiind la pauză 37-37. După ce gazdele s-au impus cu 26-15 în primul sfert, Energia a revenit şi a câştigat sfertul 2, scor 22-11, egalitatea de la pauză nefiind însă pe placul dinamoviştilor care s-au impus în sfertul trei, scor 20-9. Chiar dacă Energia a reuşit să câştige ultimul sfert, scor 28-24, nu a mai putut egala gazdele care au avut în gorjeanul Fometescu cel mai bun marcator de pe teren, cu 22 de puncte reuşite.

Pentru Energia cele mai multe reuşite i-au aparţinut lui Trim, 21 de puncte, acesta fiind urmat de Tyner şi Troupe cu câte 15 puncte fiecare.