Craiova: Asesoft s-a impus fără emoţii în faţa SCM „U“

0
Baschetbaliştii Craiovei nu fac faţă momentan primei ligi

Echipa masculină de baschet Asesoft a câştigat în această seară partida susţinută, pe teren propriu, în faţa formaţiei SCM „U“ Craiova, scor 100-77 (49-43).

Prima repriză dintre ocupanta locului trei şi penultima clasată a fost surprinzător de echilibrată, gazdele având după sfertul întâi un avans de patru puncte, iar în al doilea fiind  diferenţă de doar două. După pauză Asesoft a făcut diferenţa, câştigând ultimele două manşe cu 24-15 şi 27-19. Imediat după joc, antrenorul oaspeţilor, Paul Nicolae s-a declarat mulţumit de prestaţia echipei în prima repriză şi s-a arătat dezamăgit de randamentul anumitor sportivi. „Lotul nu este omogen în acest moment şi să ştiţi că avem mari dificultăţi în ceea ce priveşte pregătirea fizică. Sunt mulţumit de prima repriză şi credeam la un moment dat că putem realiza o surpriză“, a declarat Paul Nicolae. Cei mai buni marcatori ai craiovenilor au fost Basset şi Matic, fiecare cu câte 23 de puncte.