Video Tyson Gay, aproape de o surpriză neplăcută!

0

Altletul american Tyson Gay este foarte dezamăgit de prestaţia pe care a avut-o la etapa de Dimond League de la Monaco în proba de 200 m, chiar dacă a câştigat şi a bătut recordul competiţiei.

Sportivul în vârstă de 27 de ani nu a avut nicio problemă în a conduce cursa până la ultima linie dreaptă când jamaicanul de pe culuarul opt, Yohan Blake, a avut un sprint extraordinar şi a fost foarte aproape de a produce surpriza.

"Am alergat într-un unghi mort şi am alunecat un pic. Aş fi putut alerga mult mai bine", a spus dezamăgit atletul american.

Jamaicanul Blake este partenerul de antrenamente al deţinătorului recordului mondial Usain Bolt şi a terminat pe locul doi în 19 secunde şi 78 de miimi, îmbunăţindu-şi astfel cea mai bună performanţă personală cu aproape o secundă.