Angela Moroşanu, locul 9 la etapa de la Shanghai a circuitului Diamond League

0

Atleta Angela Moroşanu s-a clasat, duminică, pe locul 9 în proba de 400 de metri garduri, în cadrul etapei a II-a a circuitului Diamond League, de la Shanghai.

Moroşanu a încheiat cursa pe ultimul loc, al nouălea, cu timpul de 1:01.31 minute, pe primul loc clasându-se jamacaina Kaliese Spencer (54.20 secunde).

În prima etapă a circuitului Diamond League, desfăşurată în 6 mai, la Doha, Cristina Casandra s-a clasat pe locul 7, la 3000 de metri obstacole (10:06.45 minute), în timp ce Marian Oprea nu a mai luat startul la triplusalt.

Celelalte etape din circuit sunt programate astfel: Roma (Italia, 26 mai), Eugene (SUA, 4 iunie), Oslo (Norvegia, 9 iunie), New York (SUA, 11 iunie), Lausanne (Elveţia, 30 iunie), Paris (Franţa, 8 iulie), Birmingham (Marea Britanie, 10 iulie), Monaco (22 iulie), Stockholm (Suedia, 29 iulie), Londra (Marea Britanie, 5 august), Zurich (Elveţia, 8 septembrie) şi Bruxelles (Belgia, 16 septembrie).

Marele premiu de 40.000 de dolari şi Diamond Trophy vor reveni sportivului care va încheia pe primul loc în fiecare etapă a circuitului.