ÎN SFÂRŞIT! După 20 de luni de pauză, Cristina Neagu s-a întors pe terenul de handbal!

0

Cea supranumită "Messi a handbalului" şi-a făcut apariţia pe semicerc în repriza a doua a meciului Corona Braşov - Oltchim Râmnicu Vâlcea.

Veste mare pentru suporterii Oltchim Râmnicu Vâlcea înaintea partidei de duminică din Liga Campionilor, contra formaţiei Hypo Viena. După 20 de luni de pauză, Cristina Neagu s-a întors pe terenul de handbal, fiind introdusă în repriza a doua a partidei Corona Braşov - Oltchim Râmnicu Vâlcea.

Neagu a dat trei pase de gol după care a fost scoasă de antrenorul danez Jakob Vestergaard până înspre finalul meciului, când ea a fost introdusă pentru a bate o lovitură de 7 metri. Cristina a înscris ultimul gol al Oltchimului.

Oltenecele au câştigat fără probleme în faţa formaţiei pregătită de Mariana Târcă, impunându-se cu 34-23.