CSM Oradea a debutat cu victorie în turul II al LEN Trophy

0

Campioana României la polo CSM Oradea a învins, vineri, în meciul de debut din cadrul turneului pe care îl găzduieşte, echipa elenă PAOK Salonic, scor 12-7, în turul doi al LEN Trophy.

Scorul pe reprize a fost 1-1, 3-1, 4-3 şi 4-2. Principalii marcatori ai campioanei României au fost Kadar şi Kincses, ambii cu câte 4 goluri.

Tot vineri mai este programată a doua confruntare din grupa F, între Dinamo Moscova şi Brixia Leonessa Brescia.

CSM Oradea va juca sâmbătă cu Dinamo Moscova, iar duminică în compania italienilor de la Brixia Leonessa Brescia.

Primele două clasate din grupă se califică în optimile de finală, în care se va juca dublă manşă eliminatorie, câştigătoarea urmând să se califice în sferturile competiţiei.