BASCHET: ICIM învingătoare la Alexandria

0
Partida a avut parte de multe faze spectaculoase

ICIM Arad a câştigat sâmbătă seara derby-ul din etapa a II-a a primei grupe valorice a campionatului naţional al Diviziei A de baschet feminin, învingând la Alexandria echipa BC Teleorman cu 78-68 (19-19, 18-22, 22-16, 19-11).

Meciul a fost frumos, cu multe faze spectaculoase, echilibrul menţinându-se în cea mai mare parte, dar partida din Sala Sporturilor din Alexandria a fost întreruptă aproape 25 de minute la jumătatea sfertului patru, din cauza unui probleme electrice.

Gazdele au dat o replică bună fostei campioane a României, considerată favorită prin valoarea de ansamblu a lotului.

Pentru ICIM au marcat C. Graham - 19 puncte, S. Milovanovic - 18 p, A. Stoenescu - 14 p, E. Stamati - 10 p, B. Savic - 9 p, R. Urban 3 p, A. Meszaros 3 p şi I. Nagy 2 p. De la BC Teleorman au înscris C. Cutaş - 20 puncte, S. Mikus - 17 p, V. Rus - 16 p, D. Bucică - 9 p şi C. Moroşan - 6 p.

Partida din Sala Sporturilor din Alexandria a fost întreruptă aproape 25 de minute la jumătatea sfertului patru, din cauza unui deranjament electric.