Trică, Petre şi Piţurcă, golgheteri la ŢSKA Sofia

0

Tridentul român de la ţSKA Sofia a marcat nu mai puţin de cinci goluri sâmbătă, în meciul de campionat cu ultima clasată, Cernomoreţ Burgas, câştigat cu scorul de 6-0. Eugen Trică,

Eugen Trică, Florentin Petre şi Alexandru Piţurcă au marcat, sâmbătă, cinci dintre golurile formaţiei ţSKA Sofia în partida câştigată, pe teren propriu, cu Cernomoreţ Burgas. Fostul stelist Trică a deschis scorul în minutul 5, înscriind din penalty, şi a reuşit dubla în minutul 48. Florentin Petre a punctat în minutul 32, iar Alexandru Piţurcă, introdus în teren în minutul 64,