Tineretul a obţinut o victorie cu nervi împotriva Poloniei

0

Naţionala de tineret a României, antrenată de Emil Săndoi, a învins ieri selecţionata similară a Poloniei, scor 1-0, după un amical presărat cu incidente din cauza jocului dur, prestat de

Naţionala de tineret a României, antrenată de Emil Săndoi, a învins ieri selecţionata similară a Poloniei, scor 1-0, după un amical presărat cu incidente din cauza jocului dur, prestat de ambele echipe. Legitimat la echipa poloneză Wisla Cracovia, Hristu Chiacu a marcat în minutul 10 singurul gol al partidei disputate la Mogoşoaia. Tot ieri, tricolorii U19 au trecut de Polonia U19, scor 2-0, prin golurile lui Ioan Hora şi Raul Rusescu. Elevii lui Florin Cheran ar fi putut obţine un succes şi mai clar, însă Georgel Marcu a ratat un penalty cu un minut înainte de finalul locului.