Steaua încheie anul pe primul loc

0

Roş-albaştrii intră în pauza de iarnă de pe prima poziţie, în urma victoriei din etapa a 13-a a Diviziei A, în faţa lui Contor Zenner Arad cu scorul de 48-15. Meciul disputat în Ghencea a

Roş-albaştrii intră în pauza de iarnă de pe prima poziţie, în urma victoriei din etapa a 13-a a Diviziei A, în faţa lui Contor Zenner Arad cu scorul de 48-15. Meciul disputat în Ghencea a avut două reprize distincte. În prima, gazdele au dominat şi nu au avut emoţii deosebite la atacurile arădene, la pauză roş-albaştrii intrând cu un avantaj liniştitor, 24-8. În partea a doua, arădenii au echilibrat uşor partida şi au ieşit mai mult în atac. Experienţa superioară a Stelei şi-a spus cuvântul şi pe final formaţia din bulevardul Ghencea a izbutit să marcheze exact atunci când trebuia pentru o victorie cu bonus. Astfel, Steaua a încheiat anul pe primul loc, profitând şi de faptul că rivala Dinamo are un meci mai puţin disputat.