Sergiu Radu a lovit din nou în Bundesliga

0

Atacantul Sergiu Radu a marcat un gol pentru Energie Cottbus în partida încheiată la egalitate, scor 1-1, miercuri, în deplasare, cu SV Hamburg. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin

Atacantul Sergiu Radu a marcat un gol pentru Energie Cottbus în partida încheiată la egalitate, scor 1-1, miercuri, în deplasare, cu SV Hamburg. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Juan Pablo Sorin, iar Radu a restabilit egalitatea în minutul 9, după o pasă primită de la Vlad Munteanu. Tot miercuri, formaţia Alemannia Aachen, cu jucătorul Laurenţiu Reghecampf integralist, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de Schalke 04. Într-un alt meci din etapa a 19-a din Bundesliga, formaţia atacantului Marius Niculae, FSV Mainz 05, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Borussia Dortmund, unicul gol al întâlnirii fiind înscris de Andreasen, în minutul 62, din penalti. La Mainz, Niculae a fost titular, iar în minutul 59 a fost înlocuit cu Jovanovici.